dinleyin ve kendinizden geçin :*

2 Mayıs 2013 Perşembe

Orda Bir Werther Daha Var Uzakta

 

   Merhaba çok sevgili pıtırcık bloggerlar ve ponçik okuyucular.

nasılsınız?

umarım çok ama çok iyisinizdir ve yolundadır her şey.

ben mi?

   Ben bu aralar bestesi henüz yapılmamış bir şarkı gibiyim. kendisini eksiksiz gören ama bir şeylerin yokluğunu hep hisseden, o şeylerin yanlışlığını duyan ya da duyamayan...

   Aslında ruhum böyle bir çıkmazın içinde debeleniyor olabilir ama gerçekten çok mutluyum. tatlı bir heyecanım var. gerçekleştirmeyi en çok istediğim hayallerimden birisini gerçekleştirdiğimi söylemiştim size önceden ve aslına bakılırsa bunu geride bıraktığımız 2012 yılının kasım ayında gerçekleştirmiştim. gerçekleşmesini çok istediğim ikinci bir hayalim beden bulup nefes almak üzere ve ben istediklerimi elde edebilmenin sarhoş edici mutluluğunu tadıyorum.

   Bundan sonra hedefimin ne olacağını gerçekten bilmiyorum ama inanın yaşadığımı hissediyorum. evet, nefes alıyorum ve hayat devam ediyor. Hepimiz inanılmaz sıkıntılar yaşıyoruz şu hayatta ama şuna da inanıyorum ki mutlaka o sıkıntıları atlatacak ya da görmezden gelecek şeylere ihtiyacımız var. sırtımızı yaslayacağımız bir duvar, tutunabileceğimiz bir dal ya da bir paraşüt... adına her ne derseniz deyin insan denen varlık gerçekten çok güçlü ve tek seferde yıkılmıyor. gözlerimle görüyorum hem de her gün, aynaya her baktığımda...

   Bizlerle ilgili yazdığım öykü gerçekten çok ilgi çekti, çok beğenildi ve sizlerden çok güzel tepkiler aldım. bu beni inanılmaz sevindirdi emin olun. aynı şekilde aileye açılma ve ayakta kalma dersleri de öyle :)

   Aslında sizlerle daha çok şey paylaşmak, sizlere daha çok şey anlatmak ve elimden geldiğince sizi her konuda aydınlatmak istiyorum ama taktir edersiniz ki gün içindeki rutinlerim iki satır yazmamı engelleyebiliyor.

   Babamdan ölüm tehditleri almaya devam ediyorum ve bu beni inanılmaz bir şekilde sinirlendiriyor. aslında ölüm kavramının kendisinden korkan, daha açık konuşmak gerekirse ölmekten korkan bir insan olarak belkide bu benim ruhumun en derinlerinde küçük sarsıntılara yol açıyor olabilir ama ne ki beni en çok sinirlendiren sanki kendisi bir bokmuş gibi beni yargılayıp tanrı rolüne soyunarak canımı alabileceğini düşünüyor olması. bir yerlerde gerçekten bir yanlışlık var...

   Bütün bunların yanında sosyal hayatım çok iyi olmasına rağmen hala bir sevgilim yok ve aslında artık, acaba gerçekten bir sevgili istiyor muyum yoksa takıntı mı yaptım diye düşünmeye başladım. benim beğendiğim beni beğenmiyor, beni beğeneni ben beğenmiyorum. kalbim her zaman yanlış zamanda yanlış yerde. ne de olsa werther'in acılar yaşayabilmesi için gerekli kanı pompalayan o...

   İçimde tarif edemediğim bir kızgınlık ve öfke var. kime, neye karşı olduğunu bilmeden içimde yaşattığım bir duygu bu. onu besliyor büyütüyor ve seviyorum ama ne zaman dünyaya getireceğimi bilmiyorum çünkü babası belli değil. kime kusacağım içimdekileri bilmiyorum. gereksiz bir hırs kaplıyor bütün zihnimi, sinirimi nereden çıkartacağımı şaşırıyorum. mesela en son anneme zorla telefon aldırdım hem de ihtiyacım olmadığı halde. evet kabul ediyorum elimdeki telefonda güzeldi ve hala kullanılabilirdi ama ben istedim ve elde ettim!

   Okulumu sevmiyorum, daha doğrusu sanırım bölümümü sevmiyorum. dersler o kadar sıkıcı ve saçma sapan ki ayaklarım geri geri gidiyor, beynim isyan çığlıkları atarken ruhum da kendisini kalbimle öldürüyor.
Geleceğimle oynandığından beri elimde var olanla yetinip en iyisini yapmaya odaklanmış olsam da içimden intikam yeminleri ediyorum.

   Hiçbir zaman kolay bir insan olmadım ben. her zaman zordum çünkü hayat zordu ve hayatla başa çıkmayı beceremeyen birisiyle işim olamazdı takdir edersiniz ki. Sevgiye, ilgiye ve alakaya aç bir insanım ben ve bu zor kişiliğim isteklerime tamamen zıt düşüyor. kendimle çelişiyorum bu noktada kimi zamanlar. beni çok sevecek birisini isterken yanında bir de beni elde etmesini bekliyorum. evet sanırım kendimi şaşırmış bulunuyorum. sanırım anlatmak istediğimi tam anlatamadım da zaten ama bilmiyorum okuyun ve anlayın işte :)

   Tembellik yapmayı çok özledim, kitap okumayı çok özledim, yazmayı çok özledim ama en çok da ağlamayı özledim. uzun zamandır ağlayamıyorum ki bu beni inanılmaz şişiriyor.

   Annemle aramız çok iyi. dediğim gibi beni eskisi kadar sıkmıyor. aklında ne varsa da ağzını açıp bana söylemiyor en azından. keyfim yerinde ama kardeşimle aramıza giren bu mesafe sanki canımı acıtmaya başladı bilmiyorum. ondan bu kadar kurtulmayı isterken, yavaş yavaş ondan olmak düşüncesi beynimi kemiren bir fareye dönüşüyor. kim demişti hayat topumuzu kemiren bir fahişedir diye? çok doğru bir tespit emin olun. sızlıyorum ve özlüyorum ama kabul etmek istemiyorum...
 
   Çok uzun zamandır yazmamıştım buraya, ne kadar rahatlatıcı olduğunu unutmuşum. aslında hikayemizin devamını ve dersimizin ikinci bölümünü yazmayı çok istiyorum ama zaman bulabilecek miyim bilmiyorum.
Daha ne yazacaktım da unuttum bilmiyorum. Sizi çok seviyorum pıtırcıklar lütfen kendinize çok dikkat edin ve gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Unutmayın hayatın yaşamaya değer pek çok tarafı var...

18 yorum:

 1. Kıyamam ben sana wertherim benim,canım babanı kaile bile alma,boş tenekenin sesi çok çıkar,tıpkı benim babam gibi..Hayat yavaş yavaş sana tebessüm etmeye başlıyor ha dersin cancağazım:)bu sözleri yazarken içimden öyle güzel dilekler gönderdim ki sana,çünkü seni önemseyen birisiyim:)sevgili konusuna da gelince ummadığın anda kapın çalınacak:)Hayat güzel evet werrtherim de işte yaşananlar bazen insanı hüzün yağmuruna tutuyor..Amann ne yapalım anlık mutluluklarımız yeter dimi şekerimm.çok öperim senii cancağazımmmmmmmm:):)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. asi yapıncağımmmm, güzel sözlerin için çok teşekkür ederim ve yanımda olsuğunu her daim hissettirdiğin için :)
   ben yağmurda şemsiye açmayı seven bir insan değilim, damlaların yüzüme vurmasını çok seviyorum ve belkide tam da bu sebepten yaşanılan o şeylerin beni tuttuğu hüzün yağmurundan daha fazla etkileniyorum. olsun varsın hayat devam ediyor pıtırcık :)
   kendine çok dikkat et lütfen ve hep gülümseyelim, öpüyorum kocaman :*

   Sil
 2. senin böyle ulu orta sohbet yazılarını özlemişim yehhuu. Ne güzel cümleler kurmuşsun böyle ortalığa dökünce kendini. Sen de hep gül tıtlım yaa. Hayat senin pozitif düşüncelerini takmıyorsa "mşqLsn snrm bye xD" de keyfine bak anacım ya. Güzel felsefe çok denedim o yüzden garanti metod rahat ol ;)

  veee en güzeli biz(ben) de seni seviyoruuuz bunu unutma.
  unutmadan babana da selam söylüyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senin dediğin felsefeyi benimseyeli çok oldu tatlım :) arada değişiklik arıyorum ve çıktığım yolculukta yolumu kaybedebiliyorum ama olsun çıkmazlardan yol yaratmayı öğreneli çok oldu. sorun sadece bunu yaparken yıpranıyor olmam ve kimi zaman çok yorularak dizlerimin üstüne çökmem :)
   ayrıca kurduğum cümleleri beğenmene çok sevindim, beni sevdiğini bilmek güzel :)
   kendine dikkat et :*

   Sil
 3. Ben de bolumunu sevmemene takildim. Bak onunde gecis yapma hakkin var. Bence cok zorlanmadan baska bir bolume gecebilirsin. Universitelerde pek bilinmeyen bu imkani degistir. Sonra cok dahabzor oluyor bak benden soylemesi. Ilk yildan boyle dusunuyorsan. Bir de seni cok mutlu eden seyleri merak ettim bak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında tümüyle sevmiyor değilim sadece inanılmaz sıkıyor beni. başka hangi bölüme geçebileceğimi de inan bilmiyorum. sadece sınıfımı geçmeyi istiyorum biran önce çünkü birinci sınıf böyle diyorlar ileride zevk alıyormuşsun...
   ki zaten bilerek geldim bölüme, öyle bilmeden değil. anlayacağın kafam karışık :)
   önerilerin kulağımda pıtırcık teşekkür ederim, öpüyorum seni kocaman :*

   Sil
 4. aynen böyle karambol yazılar hoş oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmenize sevindim efendim :) sizi de arıyor gözlerimiz lütfen çok ara vermeyin ;*

   Sil
 5. yavrucak bölümünü istemeden mi yazdın yahu? sevmemene üzüldüm.. ben de ilk iki sene çok zorlandım, dersleri sevemedim falan, ama sevdiğim alt alanı keşfedince bırakamadım. umarım sen de çıkar bir yol bulursun zamanı gelince.

  sevgili konusuna gelince çok kafana takma, her şey olacağına varıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haplocuğummmm pozitifliğin için gerçekten çok teşekkür ederim :) bölümle ilgili söylediklerimi kimi zaman geri alıyorum kimi zamansa arkasında duruyorum ama bildiğim tek şey bu konuyla ilgili kafamın karışık olduğu. geçecektir ama inanıyorum :)
   kendine çok dikkat et öpüyorum :*

   Sil
 6. Hayatın sana verdikleriyle mutlu olman çok güzel..
  Ama vermediklerini bu kadar takıntı yapıp da sorgulamana hiç gerek yok..
  Herkes ilgili, anlayışlı, şevkatli bir baba ister ama bazılarımıza bunun tersi düşer :)
  Eğer sana da böylesi denk geldiyse, araya mesafe koyup mümkün olduğunca az görüşmek ve görüştüğün anlardaki söylemlerini de kulak arkası etmek, en pratik çözüm yöntemlerinden biri olabilir.
  Bir de çatışmak yerine sessiz kalmak, O'na hak veriyormuş gibi görünmek ve söylediği herşeye o an için he deyip geçmek de seninle uğraşma isteğini azaltacaktır. Bu konularda idealist olmaya hiç gerek yok. Senden uzak kalmasını sağla yeter. Bence denemeye değer ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. söylediklerinde çok haklısın bir gay. ben zaten elimden geldiğince mesafe koyuyorum onunla arama ama bu onu daha çok sinirlendiriyor. işte ben kim oluyormuşum da onunla görüşmüyormuşum, çok oluyormuşum falan filan... her şeye rağmen gülerek önüme bakıyorum, bunlar sadece anlık sarsıntılarım :)
   söylediğin her şey için çok teşekkür ederim emin ol kurduğun her cümle benim için değerli ve yol gösterici :)
   kendine dikkat et :)

   Sil
 7. cok güzel bi 'kafa dagıtma' yazısı olmus. o betimlemeler efendime söyliiim benzetmeler akmıs gitmis :D

  ben de kendimi senin gibi hissediyorum bazen. garip ama daha cok tamamlanmamıs. bi insan hic sahip olamadıgı seylerin eksikligini hisseder mi? bilmiyorum.neyin eksik oldugunu ben cıkaramadım eger sen bulursan bi haber et olur mu :D

  ps:baban konusunda dikkatli ol ve bence annene anlat. ay ne kafa siktim ya :D:Dd

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olur mu hiç öyle şey, istediğin kadar konuş yaz ben severek okuyorum :)
   malesef eksiklik duygumuz hiç bitmiyor ama bunun nedeni de yine başka duygularımızın hiç bedenimizde can bulamamış olması, onları tadamayışımız. inanıyorum ki bir gün onları da hissedeceğiz :)
   babamın söylediği ve yaptığı her şeyi annem biliyor zaten, ki en büyük koruyucum annemdir. o olmasa ne yapardım bilmiyorum :)
   kendine çok dikkat pıtırcık öpüldün kocaman :*

   Sil
 8. Hepimiz kendimizle çelişiyoruz bebeğim. Sevilmek üstüne elde edilmek istiyoruz, kaybediyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanırım kaybedişlere alıştığımız için de hala vazgeçmiyoruz bu isteğimizden :) herkes zor olamaz be tatlım varsın bizde böyle olalım :D :D :D

   Sil
 9. Nerelerdesin sen kuzummm...sesin solugun çıkmıyor yazmaya başla wertherim olmuyor böyle ama özlüyorum yani:))sevgiler muckkk:)

  YanıtlaSil
 10. Wertherimm acele dön cancağazım,seni bekliyorum ama çok özledim be kuzum,küseceğim yoksa..bi haber ver bir kelime yaz lütfenn....özlendiğini bil...

  YanıtlaSil